İhanet Altını

Büyük yıkımdan sonra gözler ölü kıta Amerika’da. Issız buzullarda soluk soluğa bir kovalamaca sürerken, beyaz kent Anchorage rotasını bilinmeze çevirmiş, ilerliyor.

“Hester elini boynuna götürmeye çabaladı; ama ilaç etkisini çok çabuk gösteriyordu, kol ve bacakları artık itaat etmez olmuştu. Bağırmaya uğraştıysa da, baykuş ötüşü gibi bir ses çıkarabildi yalnızca. İleriye doğru bir adım attı, düştü; yüzü, adamın çizmelerinin dört beş santim yakınına geldi. Adamın, “Çok üzgünüm,” dediğini duydu; sesi titrek ve uzaktı.”
  • 2005 Amerikan Kütüphaneler Birliği (ALA) En İyi Kitap Ödülü

Yürüyen Kentler’in devam kitabında macera tırmanıyor. Kitapları bilimkurgu klasikleri arasına giren Philip Reeve, üstün teknolojilerle işleyen bir geleceği canlandırdığı dizide, kentlerin ve insanların verdiği acımasız hayat mücadelesini gözler önüne seriyor. Teknoloji hangi noktaya gelirse gelsin, siyaset ve ihanet yine yerinde sayıyor.

Dev kent Anchorage, devasa demir paletleri üstünde Buz Diyarı boyunca Ölü Kıta’ya doğru sessizce ilerliyordu. Kurşunlarla delik deşik bir halde, başıboş sürüklenen bir havagemisinin umutsuz iki pilotu Tom ve Hester için bir sığınak olabilir miydi? Sokaklarında hayaletlerin ve deliliğin kol gezdiği bu tuhaf kent, tehlike ve karışıklıklarla dolu bir ateş fırtınasına doğru sürüklenmekteydi…

, , , , , , , , ,
YK2 ihanet Altini kpk 4 prove
120 x 180 mm
İthal kitap kâğıdı
368 sayfa  Sayfa
1. Baskı: Mayıs 2013
2. Baskı: Ekim 2017
ISBN      978-605-4603-34-3

Philip Reeve

1966’da İngiltere’nin Brighton kentinde doğan Philip Reeve, uzun yıllar bir kitapçıda çalıştı ve amatör olarak sinemayla ilgilendi. Çeşitli dergilerde öyküleri yayımlanırken, 1994’ten bu yana 40’ı aşkın kitap resimledi. Özellikle, Murderous Maths (Öldürücü Matematik), Horrible Histories (Dehşetengiz Tarih), Dead Famous (Ölü … Devamı için tıklayın...
Share
Share