Mevzumuz Derin

Ahmet Büke’nin genç blog kahramanı Bedo, artık bir roman kahramanı!

“İnsanın en becerikli olduğu alan, kendini ikna etmesidir işte. Annemi hıçkırıklar, kendimi de uçuşan sorular içinde bırakıp, içi boş bir elbise gibi gidip yatağa uzandım. Havadaki tehlike kokusunu sonuna kadar alıyordum. Ama uyursam, yarın olursa, güneş doğarsa, hiçbir şey olmamış gibi hayatıma devam edebilirim sanıyordum.”
  • ÇGYD 2013 Yılın Çocuk Kitapları

Ortak hiçbir anıya sahip olmadığı babasının yokluğuyla her gün sınanan Bedo için hayat, cevapları sürekli ertelenen bir sorular zinciri; parçaları özenle gizlenmiş, çok gölgeli bir yapboz. Kafasında dönenen sorularınsa sonu yok. Bedo’nun hayatı boşluklarla ve bu boşluklara dair sorularla epeydir deliş deşik. Cevaplarsa ne ailesiden gelecek gibi, ne de okuduğu kitaplardan. Ancak bu sessizlik oyununda, umulmadık bir perde daha var. Anlayacağınız, mevzu derin.

Yakından bakılsa da uzak sayılan; sıradan, hatta yok sanılan hayatların öykücülerinden Ahmet Büke’nin duru kalemi, bu kez İzmir’den, Varyant’ın tepelerinden bir gencin sesini taşıyor. Büke’nin yakın dönemde ON8 Blog’daki tefrikasıyla hayat verdiği Bedo, artık bir romanın başkahramanı. Bir yanda susturulmaya, zayıf düşürülmeye, yok edilmeye çalışılmış nesiller; diğer yanda bu nesillerin kapanmamış yaralarının izinde ve kendi varoluş mücadeleleri içinde yarınlarına bir yön çizmeye çalışan Bedo gibi gençler… İkisi için de belki de en zor soru, neye tutunacağını bilmekte.

Mevzumuz kpk yeni 10
120 x 180 mm
İthal kitap kâğıdı
164
1. Baskı: Eylül 2013
3. Baskı: Eylül 2017
ISBN      978-605-4603-59-6

Ahmet Büke

1970’te Manisa’da doğan Ahmet Büke, her ne kadar 1997’de İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olsa da, ancak yazdığı zaman, “Bir işe yaradım sonunda,” diyebilenlerden. Fantastik eserler yayımlayan Ölümsüz … Devamı için tıklayın...