Mavi Kirazlar – 3: Acele Etme

Arkadaşlık her sırrı paylaşmak mıdır? Sevdiğin insanı korumak için söylediğin yalan, seni suçlu kılar mı? Mavi Kirazlar yol ayrımında; istenmeyen konuksa, yolda.

Işık kısılmıştı, yavaş bir parça çalıyordu. Dans etmiştik. Hava sıcaktı, keyfimiz yerindeydi. Dili dudaklarımdan içeri girdiğinde paniklemiştim. Bana sarıldı ve saçlarımı okşadı. Beni bir daha öptüğündeyse hiçbir şey demedim. Bedenim onunkine yapışık, kendimi hareketlerine bıraktım. Işığın şiddeti artıp da, bizi görünür kılana kadar… Birbirimizden ayrıldık.

Dört yazarın dört farklı karaktere can verdiği Mavi Kirazlar’da parti zamanı. Yeni yılı kutlayan Paris seslerle ve renklerle titreşirken, uçurumun kıyısındaki bu dörtlü, geçmişin hayaletleriyle yüzleşiyor. Üç yıla yayılan kâbus sona mı eriyor, yoksa yerini yeni bir karabasana mı bırakıyor?

Aceleetme425x285
Blue Cerises - 3: La minute papillon
120 x 180 mm
İthal kitap kâğıdı
188 sayfa
1. baskı: Kasım 2012
ISBN      978-605-4603-08-4

“Mavi Kirazlar” Yazar Ekibi

SIGRID BAFFERT 1972’de Fransa’da Lyon’da doğan Sigrid Baffert, sinema ve tiyatro eğitimi aldı. Üniversitedeyken şarkı sözleri ve çocuklar için öyküler yazmaya başladı; sinematekte, kukla tiyatrosunda ve dans topluluğunda çalıştı. İlk romanı En roues libres (Serbest Tekerlekler … Devamı için tıklayın...