Mavi Kirazlar – 1: Damdaki Melek

Violette, Zik, Satya ve Amos. Paris'in dört mavi kirazı. Dostlukları karanlık bir sırrın ürünü. Yeni yıl kapıyı çalmak üzere. Ama geçmiş ayağını eşikten çekecek gibi değil.

Önümde yürüyordu, bazen onu izlemekte zorlanıyordum. Çinko plakalar üstünde adımlarından hiç ses çıkmıyordu. Baştan aşağı siyah giyinmiş, omuzuna küçük bir sırt çantası takmıştı. Uzun ve zayıftı. Solgun elleri ince ve uzundu. Bir meleği çağrıştırıyordu. Hayır, hep resimlerde gördüğümüz türden, o bön bön sırıtan soluk tenli varlıkları değil. Daha çok, geceden fırlamış bir yaratığı, damlarda gezen bir meleği. 

Sigrid Baffert, Jean-Michel Payet, Maryvonne Rippert ve Cécile Roumiguière, son yazarın yönetiminde, dört farklı karaktere –Violette, Zik, Satya ve Amos’a can veriyor. Dört genç, dört yakın arkadaş, yıllarca saklanan ortak bir sır… Onları birleştiren karanlığı, Paris’in ışıkları aydınlatabilecek mi? Damları, sokakları, kafeleri, şiir ve filmleriyle kışa meydan okuyan Paris yeni bir yıla girmeye hazırlanırken, eski film delisi dört arkadaş, geçmişi arkalarında bırakmaya hazır mı?

damdakimelek285x425
Blue Cerises - 1: L'ange Des Toits
120 x 180 mm
İthal kitap kâğıdı
204
1. baskı: Ekim 2012
ISBN      978-605-4603-06-0

“Mavi Kirazlar” Yazar Ekibi

SIGRID BAFFERT 1972’de Fransa’da Lyon’da doğan Sigrid Baffert, sinema ve tiyatro eğitimi aldı. Üniversitedeyken şarkı sözleri ve çocuklar için öyküler yazmaya başladı; sinematekte, kukla tiyatrosunda ve dans topluluğunda çalıştı. İlk romanı En roues libres (Serbest Tekerlekler … Devamı için tıklayın...