Katilin Gözyaşları

Masumiyet, bir katili arkadan vurabilir mi?

Angel kapüşonunun altında boncuk boncuk terliyordu. Bu tehlike hissi onu boğuyordu. Eskiden olsa, takip edildiğini anladığı anda çeker giderdi. Postu deldirmemeye çalışan bir hayvan gibi, düşünmeden davranırdı. Özünde, hepsi bir tür oyundu aslında. Hırsız, polis... hızlı koşan kazanırdı. Hem yakalanıp hapse atılsa, ne değişirdi ki? Ama bu kez, hiçbir şey oyun değildi.

Neredeyse tüm Şili bir azılı katili arıyor. O ise, artık durmak, sığınmak, geçmişin hayaletleri dışında kimse tarafından rahatsız edilmemek arzusuyla kaçıyor. Ne var ki, kaderi onu, Paolo adında küçük bir çocuk kılığında, Şili’nin en güney ucunda bekliyor. Yeni bir hayat kurmaya çalışırken ve sonu gelmez bir kovalamaca sürerken, fonda bir soru sürekli yankılanıyor: Bir katil gerçekten sevebilir mi?

Fransız edebiyatının ödüllü genç yazarlarından Anne-Laure Bondoux, zor bir sevgiye Güney Amerika’nın hüznüyle hayat veriyor. Her sayfasında başka bir öngörülmezliği barındıran roman, okuru yer yer gerçeküstü anlatımıyla sarmalarken, cevabı belki de duygularda aranması gereken sorularla gafil avlıyor.

KatilinGozyaslari kapak ozl
120 x 180 mm
İthal kitap kâğıdı
168 sayfa  Sayfa
1. Baskı: Eylül 2012
ISBN      978-605-4603-05-3

Anne-Laure Bondoux

1971’de Paris’in kuzeyinde Bois-Colombes’da doğan Anne-Laure Bondoux, Paris X Nanterre Üniversitesi’nin edebiyat bölümünden mezun olduktan sonra, özellikle zor durumda olan çocukların yazma eğilimleri konusuna eğildi; gerçekleştirdiği atölye çalışmaları Fondation de France Ödülü’ne değer görüldü. Tiyatro … Devamı için tıklayın...
Share
Share