JJ Kim?

İnsan sil baştan başlayabilir mi?

Üç çocuk, kasabanın kıyısındaki kulübelerden uzaklaşıp göle doğru yürüdü. Günün ilerleyen saatlerinde yalnızca ikisi geri gelecekti. Alice Tully bu hikâyeyi biliyordu. Bu konuda bir kitap bile yazabilirdi. Jennifer Jones neredeydi? Herkes bunu konuşuyordu. Ülkede cevabı bilen yalnızca birkaç kişi vardı. Alice Tully de onlardan biriydi.
  • 2004 yılı Carnegie Medal Ödülü

Yazdığı polisiye ve gerilim kitaplarıyla ünlenen, yedi kitaplık “East End Murders” (Doğu Londra Cinayetleri) dizisiyle dikkati çeken Anne Cassidy, ON8’le ilk kez Türkçe’de. 2004’te yazılıp, 2007’de tiyatroya uyarlanan JJ Kim?’de Cassidy, İngiltere’de yaşanmış gerçek bir olaydan esinleniyor.

Genç Alice’in yaşamı, bir türlü kaçamadığı büyük bir sırla sürekli örselenmekte, onu sonu gelmez bir vicdan hesaplaşmasına itmektedir. Geçmişine ait bu sırra, ihmal ve yalnızlıkla kararan bir çocukluğun anıları eklenmiştir. Suç, masumiyet ve adalet kavramlarını çocukluk bağlamında düşündüren roman, gizem dolu kurgusuyla derin bir iz bırakıyor.

2004 yılı Carnegie Medal Ödülü adayı bu romanında Anne Cassidy, geçmişinin ürperten gölgesinde yaşamını yeniden kurmaya çalışan JJ’in kim olduğunu sorguluyor: İnsan sil baştan başlayabilir mi?

JJ-Kim_Kapak_300x440
Looking for JJ
120 x 180 mm
1. hamur kâğıt
296 sayfa
1. Baskı: Mart 2012
ISBN      978-605-4603-01-5

Anne Cassidy

1952 yılında Londra’da doğan Cassidy, on dokuz yıl boyunca yaptığı öğretmenliğin ardından gençler için polisiye ve gerilim kitapları yazmaya başladı. 1995-2000 yılları arasında kaleme aldığı yedi kitaplık East End Murders (Doğu Londra Cinayetleri) adlı dizisiyle … Devamı için tıklayın...