Bağlantı

Direnecekler mi, kabullenecekler mi?

Bağlantı’yı özledim. İlk ne zaman yerleştirildiğini bilmiyorum. Belki bundan elli ya da yüz yıl kadar falan öncedir. Ondan önce, insanlar ellerini ve gözlerini kullanmak zorunda kalıyorlarmış. Bilgisayarlar, bedenlerinin dışındaymış. Bilgisayarlarını ellerine alıp dışarı çıkarıyorlarmış, tıpkı akciğerlerinizi bir çantanın içine koyup da nefes alması için açık havaya çıkarır gibi.
  • 2002 Genç Edebiyat ABD Ulusal Kitap Ödülü, Finalist - See more at: http://www.on8kitap.com/kitaplar/baglanti#sthash.mWyc9DXJ.dpuf
  • 2003 Boston Globe-Horn Book Ödülü
  • 2003 Golden Duck Ödülleri, Genç Kitaplar Hal Clement Ödülü

Amerika Ulusal Kitap Ödülü sahibi M.T. Anderson imzalı kara bir distopya. Gökyüzünün yok olduğu, yerini oksijen üreten fabrikaların aldığı ve bulutun, artık ticari ürün olduğu bir gelecek. Bu dünyada insan olarak yaşamak, ancak bir tüketiciyseniz mümkün, çünkü tüm kontrol, şirketlerin elinde. Satın alıyorsanız, varsınız.

Amerikan edebiyatının güçlü seslerinden Anderson, çıkardığı her kitapla hem eleştirmenleri hem de okurları etkileyen sıradışı bir yazar. İlk kitabı Thirsty (2006) ile geniş çevrelerce tanındıktan sonra, Amerika’daki köleliği ilginç bir öyküyle anlattığı iki ciltlik The Astonishing Life of Octavian Nothing (2006) kitabıyla da birçok ödül kazandı.

11_Bağlantı_K
Feed
120 x 180 mm
İthal kitap kâğıdı
288 sayfa
1. Baskı: Kasım 2011
ISBN      978-9944-717-96-0

M.T. Anderson

1968 ABD doğumlu yazar, Harvard, Cambridge ve Syracuse üniversitelerinde öğrenim gördü. Çocuk kitapları çıkaran bir yayınevinde editör olarak çalışırken, ilk kitabı Thirsty'yi bastırdı ve böylece yazarlık kariyeri başlamış oldu. Okur-yazarlık, edebiyat ve kütüphaneleri destekleyen bir sivil … Devamı için tıklayın...